Post New Topic

chocolate fountain?

destini458 Posted:

chocolate fountain?

anyone using one at there wedding if so where did you rent it from? i got a quote today 5.00 pp for 150 people thats just too much money for me!!!
pamelaann Posted:

Re: chocolate fountain?

why don't you buy one..........can get it for like $50.00 at bed bath and beyond...then you can keep if for yourself

NY031978 Posted:

Re: chocolate fountain?

the ones at BBB dont even compare to the real ones....i have that kind and it barely works!

that seems like the going rate...when i was looking at halls it was 4-8$ pp......plus 150-300 for the dippings!


***Also when i went looking if the hall owns 1, they also told me we may not be allowed to bring 1 in from the outside***
LandsEnd06 Posted:

Re: chocolate fountain?

Mine is $3 per person.

ejm1219 Posted:

Re: chocolate fountain?

My hall is 6 pp

iffy Posted:

Re: chocolate fountain?

Okay, I'll ask .....what is the contact info for the place that does the fountain for $3 per person?

ewickens Posted:

Re: chocolate fountain?

I got a choc. fountain through my hall for $3/person. I have no idea who they are using, though.

daniebc16 Posted:

Re: chocolate fountain?

through my hall it is an extra $500.

rojerono Posted:

Re: chocolate fountain?

My hall charges $500 flat. Doesn't matter how many people. They have a gorgeous spread and chocolate dipped strawberry trees. It is actually one of the things that sold me on the place!!
MyDay627 Posted:

Re: chocolate fountain?

We are definetly getting one. Our hall said they might be getting one so they will work it out if they do. If not I know Audreys has one, we saw them at the Wedding of the year we went to.

destini458 Posted:

Re: chocolate fountain?


Posted by LandsEnd06

Mine is $3 per person.



where??
nala3378 Posted:

Re: chocolate fountain?

I am using one, but my RH has their own.

I saw on at Candy People in lynbrook the other dayThe Candy People
Lcakes Posted:

Re: chocolate fountain?

Not sure yet...my hall charges $500 and then $1 per person for product.

Reply to this topic

Log in to reply or quote a post.